Filmy karabin, druga wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje karabin, druga wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Świat opanowała II wojna światowa. Grupa żydowsko-amerykańskich żołnierzy znanych jako "Bękarci", sieje zgrozę w szeregach wojsk Trzeciej Rzeszy. Zgodnie z rozkazami mają mordować wroga w najbardziej bestialski sposób jaki tylko będzie możliwy. "Bękarci" pod dowództwem porucznika Aldo Raine'a stawią czoła żołnierzom dowodzonym przez oficera SS - Hansa Landa.
Indiana Jones (Harrison Ford) żyje w nowej erze i zbliża się do emerytury, a świat wydaje się go przerastać. Na horyzoncie pojawia się jednak dawny rywal, który pragnie posiąść starożytny i potężny artefakt. Indy ponownie przywdziewa swój kapelusz, podnosi bicz i wyrusza na kolejną przygodę.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…


II wojna światowa, front wschodni, Stalingrad. Niemiecka armia próbuje zdobyć miasto, lecz radzieccy obrońcy dzielnie walczą o każdą ulicę miasta. Ich morale zostaje podniesione, gdy prosty pasterz z Uralu, Wasilij Zajcew, z coraz większą skutecznością zabija hitlerowskich dowódców, łamiąc ducha walki wśród żołnierzy niemieckich. Aby go pokonać, armia Trzeciej Rzeszy sprowadza swojego najlepszego snajpera, majora Königa.
W 1943 roku pierwsza duża amerykańska ofensywa w drugiej wojnie światowej toczy się na wyspie Guadalcanal położonej na południowym Pacyfiku. Aby szybko zakończyć kampanię, Armia Stanów Zjednoczonych wysyła duże ilości ludzi i sprzętu z zamiarem zdławienia ostatniego oporu japońskich żołnierzy. Świat wojny poznajemy oczami zmęczonego wojną sierżanta, żądnego władzy pułkownika, szeregowca znającego tylko dezercję oraz dowódcę kompanii, który walczy ze swoimi zdolnościami przywódczymi.
Oskar w dniu swoich trzecich urodzin podejmuje decyzję, że nigdy nie dorośnie. Realizację tego dziwnego przedsięwzięcia ułatwia mu wypadek - spada ze schodów w piwnicy i przez resztę życia rzeczywiście nie rośnie. Mamy więc do czynienia z malcem o nadąsanej twarzy i małych oczkach, który nigdzie się nie rusza bez swojego blaszanego bębenka i tłucze weń z niezrozumiałym zapamiętaniem. Umie także krzyczeć tak głośno, że wokół szyby pękają. Ekranizajca powieści jest kroniką życia małego Oskara, a także protestem jednostki wobec koszmaru II wojny światowej.
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.

Pacyfik

7,9
Wyprodukowany przez Toma Hanksa, Stevena Spielberga i Gary'ego Goetzmana, "Pacyfik" ukazuje prawdziwe losy trzech żołnierzy amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej: Roberta Leckiego (James Badge Dale), Eugene'a Sledge'a (Joe Mazzello) i Johna Basilone'a (Jon Seda) - w czasie II wojny światowej na rozległych wodach Pacyfiku. Mini serial śledzi przeżycia mężczyzn i ich towarzyszy broni poczynając od pierwszych starć z Japończykami na Guadalcanal, poprzez lasy deszczowe na przylądku Gloucester, bastiony Peleliu, krwawe piaski Iwo Jimy, poprzez horror na Okinawie, aż do triumfu i niełatwego powrotu do domu po zwycięstwie nad Japonią
Słowa kluczowe

Proszę czekać…